Walka

Walki wilków ustalające ich hierarchię w stadzie wyglądają dosć groźnie zwykle jednak nikt nie ponosi w nich znaczącego uszczerbku na zdrowiu. Walka polega zwykle na wykazaniu swojej przewagi konkurentowi i na zmuszeniu go do uległosci. Podczas walki wilki przybierają 'bojową' Pugs strzegaca kościpozę i starają się nie wejsć 'pod zęby' konkurentowi. Bywa że wilk który jest niebezpieczny dla stada bywa solidarnie przez nie przeganiany jednak zwykle walki to jest sprawa dwóch osobników walczących o prymat.

W przypadku konkurencji między stadami o ten sam teren także dochodzi do walk. Walki te są walkami toczonymi 'na poważnie'. Tutaj mogą zginąć wilki z ran zadanych przez ich pobratymców z innego stada. W wyniku stoczonej walki słabsi są przeganiani lub następuje połączenie w jedną watahę.

Trzy najedzone wilkiWilk jest zwierzęciem mięsożernym i aby żyć musi polować. Zawsze jednak stara się (aby zaoszczędzić sobie trudu i ryzyka) poluje na zwierzęta słabe lub chore. Zdrowy łos lub jeleń nie ma zbytnio powodów do obaw. Jest groźnym przeciwnikiem dla wilka. Jedno celne kopnięcie może zabić wilka. Running wolf - Biegnacy wilkZwierzę chore lub takie które nie może się sprawnie poruszać moze być jednak przez wilki odizolowane od stada i zabite.

Wilki mogą osiągać szybkosć do 50 km/h lecz szybko rezygnują z pogoni. Kiedy się jednak porusza z normalną szybkoscią (do 20km/h) może przemierzac dziennie ponad sto kilometrów. Jest wspaniałym i inteligentnym łowcą wykorzystując w polowaniu współpracę wielu wilków. Skaczący wilk - Jumping wolf